Izbira različnih modelov mešal v veliki meri temelji na predvidenem načinu delovanja in materialih, ki jih je treba zmešati. Glede na mineralne in kemične sestavine materialov ter njihovo viskoznost je pomembno, da izberemo ustrezno geometrijo mešal in tako dosežemo optimalen rezultat mešanja.
Mešanje navzgor
Eden najpogostejših načinov mešanja je mešanje od spodaj navzgor (mešala tipa WK in MK). Ta način je idealen za materiale s težkimi sestavinami, kot so malta, omet, estrih ali beton. Ta mešala se s svojim delovanjem v smeri urinega kazalca kot vijak zajedajo v material za mešanje in prenašajo težke sestavine navzgor. Ta mešalna tehnika tako zmanjša tudi količino sile, ki je potrebna za mešanje.
Mešanje v smeri navzdol
Pri mešanju navzdol mešala od zgoraj pritiskajo material navzdol. To mešanje je primernejše za zelo mehke materiale ali materiale z nizko viskoznostjo, kot so samonivelirne mase, barve, premazi, mavčni omet itd., da se prepreči brizganje. Če s temi lopaticami mešate gostejše materiale, je treba uporabiti večjo silo.
Vodoravno mešanje
To mešanje opisuje bočno gibanje materiala, saj zasnova mešala nima navzgor ali navzdol obrnjenih delov. Tako neopazna geometrija košare mešala KR zaradi zelo velikih strižnih sil preprečuje nastanek grudic v smeri glave in zagotavlja hitro homogenizacijo. Zaradi tega je KR mešalo idealna izbira pri mešanju lepil za ploščice. Njegova prečna nosilna konstrukcija zagotavlja tudi čisto odstranjevanje materiala z dna posode.
Mešanje s prisilnim delovanjem
Dve mešali, ki se vrtita nasproti, ustvarjata “učinek prisilnega mešanja”. Material je prisiljen iti skozi območje mešanja obeh mešalnikov, kar povzroči hitro in intenzivno mešanje materiala. Ta način mešanja je še posebej primeren za materiale, ki jih je težko mešati (npr. betonski estrih, materiali na osnovi sintetičnih smol itd.). Hkrati se obe mešali medsebojno izničita glede navora, ki ga ustvarjata glede na stroj, zaradi česar je postopek mešanja za uporabnika veliko lažji.
Upamo, da vam je ta prispevek pomagal razumeti razlike med mešali. Našo ponudbo mešal lahko preverite TU. Če imate dodatna vprašanja nas pokličite na 01 72 95 111 ali pa nam pošljite elektronsko sporočilo na naslov info@metalmikulic.si in skupaj z našimi strokovnjaki boste našli ustrezno in cenovno ugodno rešitev. Kontaktirate nas lahko tudi preko spletnega obrazca.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!